Výstavní podmínky XXI. klubové výstavy výstavních zebřiček

Výstavní podmínky XXI. klubové výstavy výstavních zebřiček, IV. otevřené mistrovství ČR v bodovacích soutěžích exotického ptactva EXOTA Olomouc 2023. Pořádá Klub chovatelů zebřiček České republiky z.s. ve spolupráci se ZO ČSCH v Olomouci, pořadateli Mistrovství ČR.

Výstava se bude konat ve dnech 13. – 15. října 2023 na výstavišti Flora Olomouc.

• Na výstavu lze přihlásit jednotlivce, páry a kolekce.
  • Vystavováni mohou být ptáci ročníků 2022 a 2023. Starší ptáci nebudou do soutěže zařazeni.
  • Vystavení ptáci musí být vlastní odchov chovatele a opatření registračním kroužkem, značení barevným rozlišovacím kroužkem je nepřípustné.

Při vyplňování přihlášky na výstavu je nutné vyplnit kolonku „výstavní třída“ podle seznamu tříd, který je součástí těchto výstavních podmínek této výstavy. Za zařazení ptáka do třídy odpovídá chovatel. Špatně zařazení ptáci budou ze soutěže vyloučeni. V přihlášce musí vystavovatel označit ptáky určené jako kolekce – K, páry - P a jednotlivce – J a zapsat do kolonky poznámka v přihlášce.

Přihlášku na výstavu je možné vyplnit elektronicky na webu www.exota olomouc.cz nebo může být vyplněná přihláška zaslaná na e-mail:

Vyhodnoceni budou:

• Vítěz třídy samec i samice - ocenění pohárem věnovaným KCHZ a kokardou . 2.a 3. místo ve třídě samci i samice - ocenění kokardou
  • Klubový vítěz výstavy-Mistr KCHZ - ocenění kokardou a pohárem
  • Nejlepší protějšek Mistra KCHZ - ocenění kokardou a pohárem
  • Vítězný pár - ocenění kokardou a pohárem
  • 2. a 3. místo v párech - ocenění kokardou
  • Vítězná kolekce - ocenění kokardou a pohárem
  • 2. a 3. místo v kolekcích. - ocenění kokardou

Posouzení bude bodovým systémem V případě dodržení podmínky vystavení celkově minimálně šesti ptáků od třech chovatelů bude určen vítěz třídy, 2 a 3 místo ve třídě. Ze všech vítězů tříd a to i neoceněných pohárem, bude vybrán klubový vítěz výstavy-Mistr KCHZ a jeho protějšek.

Podmínkou pro stanovení pořadí v soutěži kolekcí a párů je vystavení minimálně tří kolekcí od třech chovatelů a pěti párů od třech chovatelů.

KCHZ vyhlašuje soutěž „Cena Ing. Miloslava Šobra“, kterou získá nejlepší zebřička nové, nebo málo chované mutace. Vítěze určí posuzovatel a bude oceněn pohárem.

• Příjem ptáků na výstavu bude 11.10.2023 od 8.hod. do 20 hod.
  • Posuzování bude provedeno ve čtvrtek 12.10. 2023 bez účasti veřejnosti.
  • Výstava bude otevřena pro veřejnost ve dnech: 13. – 15.10.2023
  • Ceny budou vystavovatelům předány dne 14.10.2023 na společenském večeru od 20 hod. v Interhotelu Flora. Dále pak 15.10. 2023 v prostorách výstaviště. Ceny předá předseda KCHZ ČR.
  • Výdej ptáků chovatelům bude 15.10.2023 od 17 hod.
  • Při výstavě bude probíhat i prodej ptáků. Za podmínek uvedených na stránkách pořadatele výstavy.
  • Vystavovatel souhlasí s uvedením své adresy a kontaktu do katalogu výstavy a s fotografováním jím vystavených ptáků a následným využitím fotografií pro potřebu pořadatele výstavy.
  • Klecné na výstavě je 60 Kč za jeden kus.
  • Jednotná přihláška Mistrovství ČR 2023
  • Seznam tříd pro vyplnění přihlášky je součást výstavních podmínek
  • Standartní krmení zajišťuje pořadatel výstavy.
  • Klubová výstava je otevřena pro všechny chovatele.
  • Uzávěrka přihlášek je 6.10.2023
  • Online přihláška