Klub chovatelů zebřiček
České republiky

Členové klubu se sdružují zejména za účelem:

• výměny informací v chovu zebřiček s důrazem na standard
  • účasti na vlastních výstavách, ale i ostatních domácích i zahraničních

Derby drobných exotů 2021

17. otevřené Derby drobných exotů pořádané ve spolupráci KPEP,  AG Klub a KCHZČR, se uskuteční
v sobotu 12. června v Nymburku, v Moštárně, Tyršova 2/17.

Výstava bude jednodenní.

Jedná se o otevřenou soutěžní výstavu pro širokou chovatelskou veřejnost (bez rozdílu státní nebo klubové příslušnosti), kde jedinou podmínkou k účasti je přihlásit vlastní, řádně okroužkované, odchovy.

Soutěž je vypsaná pro skupiny:

• zebřičky, chůvičky, rýžovníci, pásovníci, amadiny Gouldové, ostatní astrildovití ptáci

(podle výstavních tříd) ročníků 2020 a 2021.

Pro vystavené ptactvo je potřeba připravit odpovídající množství krmiva.

Výstavní klece, krmítko a napáječku připraví pořadatel.

Poplatek za jednoho ptáka je 35,- Kč. Za členy KPEP hradí poplatek klub.

Výstavní třídy a přihlášku najdete na stránkách www.kpep.cz, www.agklub.cz nebo www.zebricky-klub.cz

• Uzávěrka přihlášek je 6. června 2021.
  • Příjem ptáků na výstavu je od 7.30 do 9.30 hod.
  • Posuzování ptáků od 10.00 do 13.00 hod.
  • Pro veřejnost bude výstava uzavřená - pokud bude státem omezený počet lidí na akci. Jestliže nebude žádné omezení, pak od 13,30hod. Vstup zdarma.
  • Dražba ptactva od 14,30 do 15,00 hod.
  • Vyhlášení vítězů v 15,30 hod.
  • Ukončení výstavy v 16.00 hod.

Na přihlášce budete garantovat svým prohlášením zdravotní stav ptáků. Veterinární potvrzení není třeba. Přihlášky zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Papírovou
přihlášku, řádně vyplněnou, odevzdáte při příjmu.

Posuzování ptáků proběhne predikátem, oceněni kokardou budou ptáci ve třídě (alespoň 7 ks ptáků od 3 chovatelů). Vítěz skupiny (alespoň 7 ks ptáků od 3 chovatelů) a vítěz výstavy bude oceněn kokardou i pohárem. Na výstavě bude pokračováno v bodovém hodnocení úspěšnosti chovatelů jako v předchozích ročnících.

Katalog bude pouze v elektronické podobě - zdarma.

Vystavovatelům bude umožněná výměna, nebo drobný prodej, vlastních ptáků v bodovacích klecích maximálně po páru.  Po posouzení soutěže proběhne "Dražba drobných exotů", která se řídí "Dražebními podmínkami" Předpokladem k proběhnutí dražby je přihlášení minimálně 7 ks ptáků.

Dokumenty: