Fórum klubu zebřiček / Inzerce

Dobrý den,

dovoluji si vás přivítat na vzniklém diskuzním fóru a inzertním prostoru. Cílem je komunikace jak mezi členy Klubu z různých míst naší republiky a ze Slovenska, tak i mezi širokou chovatelskou veřejností. Snahou je vytvoření prostoru pro sdílení novinek a informací z chovu nejen u nás, ale i ve světě a k řešení různých problémů objevujících se v souvislosti s chovem. Jsem přesvědčen, že případné příspěvky, názory, postřehy, odkazy, vychytávky a rady budou prospěšné všem zájemcům o chov výstavních zebřiček, kteří na tento web zavítají.

Součástí je i INZERCE, kde mohou pouze členové vkládat své inzeráty na prodej ptactva a chovatelských potřeb.

Je mou povinností upozornit, že nevhodné reakce na příspěvky kolegů chovatelů nebudou z důvodu udržení standardu a prestiže Klubu publikovány.

Jiří ŠVADLENKA, předseda

Návod na vlastní příspěvky Fórum


Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Plastové kroužky

Snad každému z nás se stalo, že byl nucen odstranit kroužek. Letos se mi ti poprvé povedlo aniž by pták uhynul. Pilovat, nebo stříhat hliníkové kroužky je strašné. I když někdo má speciální kleštičky, i tak je to sázka do loterie. Plastový kroužek, jaký používají Němci, stačí nůžtičkami na nehty střihnout a je to hned. Slabé nůžtičky dostaneme kolem nateklé nohy vždy a celý proces je otázkou pár vteřin. Nevím jak ostatní, ale já takto přišel vždy o nejlepší ptáky. Cena kroužku bude možná vyšší, ale nestojí to za to ? I když si myslím, že tak maximálně o dvě koruny za kus. Zjistíme, i cenu poštovného. Zkuste psát své souhlasy a nebo nesouhlasy, abychom věděli, jestli se tím máme vůbec zabývat. Děkuji Ota

Doplnění informací, které ohledně plastových kroužků zjistil Ivan Hájek, který je používal a je členem AZ.

Cena jednoho kroužku vychází na 8.- Kč. Což je při odběru 100 Kusů, což je cena jedné prodané zebřičky, což si myslím nikoho nezrujnuje.

Tady je odkaz na výrobce:

http://www.stengel-fussring.com/geschlossene-ringe-aus-kunststoff-8709

Překlad kvality kroužků popis výrobce:

Tyto kroužky jsou vyrobeny z robustního plastu ve vynikajícím provedení. Hrany jsou zaoblené a absolutně bez otřepů. Naše plastové kroužky jsou odolné vůči kyselinám a zásadám, odolné vůči UV záření a odolné teplotám až do teploty nad 100 ° C. Nápis s vysokým kontrastem je proveden řezným laserovým gravírováním, což je odolné proti poškrábání a odolné.

Jeden kus stojí 0,30 € cena je pro rok 2018. (Ale myslím, že je to každý rok.)

Napíšou na kroužek co je třeba.

Objednávku jsem vždy posílal do konce července a v říjnu už jsem je měl.

 

Tady máte vše potřebné, tak prosím vaše reakce.  Ano - Ne

 

Na rok 2018 kroužky již mám, na příští roky samozřejmě beru v množství cca 1oo ks. Cena naprosto vyhovuje. Údaje shodné s klubovými.

Aleš Nebeský

Také nejsem proti. Na letošek mi již přišli, jinak bych si je snad rovnou objednal. Cena je vůči praktičnosti také přiměřená.

Tomáš Strachota