4. Derby drobných exotů 17.6.2007 EBERSBACH / SASKO

Již podruhé jsem se zúčastnil v tomto červnovém termínu této výstavy, kterou pořádá místní organizace chovatelů drobných exotů. Této regionální výstavy v Sasku se zúčastnilo kolem 20 chovatelů zebřiček z regionu a také 6 členů našeho klubu.

Bylo vystaveno 122 zebřiček v poměrně široké škále barev a kreseb. Zebřičky posuzoval známý posuzovatel Hans Harting  predikátem. To znamená, že nebyly udělovány body, ale jen pořadí ptáků v jednotlivých třídách. Ptáci zde byly rozděleni do tříd podle pohlaví a stáří. Např. ve skupině šedých ptáků byly dvě třídy samců 2006 a 2007 a dvě třídy samic. Z vítězů tříd byl potom vybrán vítěz skupiny samců šedých a samic. Kvalita vystavených ptáků byla dost rozdílná a jen první a druhý pták ve skupině byl na solidní úrovni. Ale pro spoustu chovatelů je to takové první porovnání s konkurencí  v roce a vzhledem ke kvalitě posuzovatele i zjištění, jestli se jde tou správnou cestou zlepšení chovu.

Mimo to je to i hezký výlet, protože penzion Skalní mlýn, kde se výstava koná, je v krásném prostředí v podhůří Lužických hor.

A zde jsou výsledky vítězů jednotlivých skupin zebřiček:

1.0 šedáVaněk Vít.KCHZČR
1.0 hnědáRichter Got.AZ